Leczenie problemów z erekcją

Poradnia Urologiczna w Centrum Zdrowia Lifemedica zajmuje się także diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem problemom z erekcją. Leczymy m.in. zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk, obniżone libido i wiele innych dolegliwości, które mogą mieć wpływ na obniżenie jakości współżycia.

Kiedy możemy mówić o kłopotach z erekcją? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że kłopoty muszą się powtarzać. Jeśli raz zdarzy się problem ze wzwodem, nie ma powodów, by bić na alarm. Mimo tego warto bacznie obserwować reakcje własnego organizmu, bo szacuje się, że w Polsce kłopoty z erekcją dotyczą nawet kilku milionów mężczyzn. Zdecydowana większość z nich mogłaby odzyskać pełną sprawność seksualną, ale niewielu decyduje się na szukanie pomocy u specjalisty, uznając to za wstydliwy problem.

Problemy z erekcją – przedwczesny wytrysk

Za przedwczesny wytrysk uznaje się sytuację, w której dochodzi do ejakulacji tak szybko, że uniemożliwia to przeżycie przyjemności seksualnej przez oboje partnerów. O przedwczesnym wytrysku mówi się np. w przypadku dwóch minut stymulacji (kobieta potrzebuje przeciętnie ok. 11- minutowej penetracji).

W niektórych przypadkach przedwczesny wytrysk jest jednak usprawiedliwiony. Może dojść do niego w przypadku długiej abstynencji seksualnej lub ogromnego podniecenia. Niepokojące jest jednak, gdy towarzyszy każdemu zbliżeniu. W takim przypadku może być powodowany nadwrażliwością na dotyk. Inną przyczyną jest częsta masturbacja i przyzwyczajenie do skupiania się na osiągnięciu jak najszybciej pełnego zadowolenia. W takich przypadkach pomocna staje się prezerwatywa, ale przede wszystkim warto postawić na współpracę z partnerką. Przed ejakulacją warto ścisnąć palcami czubek penisa na kilka sekund, co powinno pomóc. W przeciwnym przypadku stosuje się leki, które opóźniają wytrysk.

Problemy z seksem – obniżone libido

Inną, często występującą przypadłością, jest obniżone libido. Męski popęd seksualny zaczyna spadać wraz z wiekiem. Od ok. 25 roku życia poziom testosteronu spada o 0,5-1% rocznie. Naturalny spadek libido czasami jednak przyspiesza – np. na skutek niedoczynności jąder lub nadmiaru prolaktyny, co należy leczyć.

Duży wpływ na sprawność seksualną ma oczywiście tryb życia i dieta oraz wynikające z nich choroby przewlekłe: cukrzyca, miażdżyca, choroby serca i nerek, nadciśnienie tętnicze, a także inne dolegliwości: stwardnienie rozsiane, urazy miednicy i rdzenia kręgowego, choroby kręgosłupa, zaburzenia neurologiczne i hormonalne. Nie bez wpływu na sprawność seksualną pozostaje palenie tytoniu, picie alkoholu, zażywanie narkotyków, długotrwały stres i depresja.

Kłopoty z erekcją

W Poradni Urologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku leczymy także kłopoty z erekcją.  Dotyczy to nie tylko impotencji, ale również niepełnej erekcji, która jest coraz częstszym problemem.